Blog

Revanš prijateljima iz Mađarske

gorileU subotu 21. marta , na terenu FK “Kabel” , imali smo čast da ugostimo ekipu “Fit World Gorillák Rugby Club“ iz Segedina. Bila je to prilika da se odužimo Segedincima za lepo gostoprimstvo i dobru utakmicu prošle jeseni na njihovom terenu. Ujedno, našem timu je dobro došla kontrolna utakmica za održavanje forme tokom pauze u Prvenstvu Srbije.

Zbog povreda nekoliko igrača  na utakmici sa Kruševcem u pomoć  nam je stiglo tri  igrača beogradskog Pobednika.

Utakmica nije baš najbolje počela za naš tim, pa su gosti nakon 9 minuta imali prednost 10:0, oba puta položio je Danijel Nedeljković. Međutim, razbudila se Vojvodina, pa je esejima Milana Milićevića u 14. i Rajka jankovića u 28. minutu izjednačila rezultat, a preokret u 34. minutu donosi Dušan Ćirković.

U drugom poluvremenu nastavljena je dominacija našeg tima te su redom polagali Novosel, Beretka, Milićević, Paklović, Stanišić, Šijan i Lakić. Šuteri su uspešno realizovali 3 transformacije pa je krajnji rezultat bio prilično ubedljiv, 56:15 u našu korist.

Sve se završilo zajedničkim druženjem dve ekipe u Konobi Orkus uz vruć pasulj i hladno piće, pa možemo reći da je ovo bio nastavak uspešne saradnje između dva kluba.

Vojvodina – Fit World Gorillák Rugby Club 56:15 (15:10)