Blog

Osvojen Memorijal “Luka Marin”

U trećem kolu Prvenstva Srbije-B grupa, ekipa Vojvodina/Petrovgrad je bila bolja od Ragbi klub Loznica rezultatom 77-5 (41-0) pred oko 100 gledalaca.

Utakmica je odigrana u sklopu memorijala ” Luka Marin” u čast dugogodišnjeg igrača RK Vojvodina i reprezentacije Srbije.

Ovom pobedom Voša je ostala ubedljivo na vrhu tabele B lige, i može mirno da se priprema za prvenstvo Srbije u ragbiju 7 koje nas očekuje u Loznici sledećeg vikenda.

Lepo vreme u Novom Sadu, možda malo pretoplo, nam je omogućilo da odigramo deseti po redu memorijal “Luka Marin” i da ga prvi put u istoriji kluba i osvojimo i to sa najvišim rezultatom koji je naš klub ikad postigao na jednoj utakmici i tako ostanemo neporaženi ove godine.

Utakmica je prošla u fer i sportskoj borbi, glavni sudija je bio Dejan Štiglić a delegat Marko Jovanović.

Koliko je ova utakmica značila igračima iz Novog Sada govori i sam rezultat kao i odnos prema utakmici i igri. Ekipa Vojvodina/Petrovgrad je silovito počela utakmicu, esejem u 2. minutu preko Kozareva koji dovodi Vojvodina/Petrovgrad u vođstvo od 5-0. Već u 6. minutu Rakita povećava prednost ekipe Vojvodina/Petrovgrad novim esejem, koji uspešno transformiše Milićević i postavlja rezultat 12-0. U 13. minutu Rakita postiže novi esej za ekipu Vojvodina/Petrovgrad i sam je uspešan u transformaciji za rezultat 19-0. Novi esej za ekipu Vojvodina/Petrovgrad postiže Sič u 21.minutu za rezultat 24-0. U 25.minut Marinković postiže novi esej za ekipu Vojvodina/Petrovgrad i postavlja rezultat 29-0. Marinković nije stao na tome, već je već u sledećem napadu u 27.minutu postigao novi esej koji je uspešno transformisao Milićević za vođstvo ekipe Vojvodina/Petrovgrad od 36-0. Milićević je i sam postigao esej u 36.minutu za konačan rezultat prvog poluvremena 41-0.

Ekipa Vojvodina/Petrovgrad je bolje počela i drugo poluvreme, esejem Brborića u 44.minutu, koji povećava vođstvo svoje ekipe na 46-0. U 48.minutu novi esej za ekipu Vojvodina/Petrovgrad postigao je Đurić a uspešno transformisao Paklović za vođstvo ekipe Vojvodina/Petrovgrad od 53-0. Nakon ovoga probudili su se i igrači Loznice te su smanjili prednost esejem Nešića u 56.minutu koji postavlja rezultat 53-5. Ali Vojvodina/Petrovgrad se brzo regrupiše i odgovara novim esejem u 58.minutu, koji postiže Jocić za vođstvo od 58-5. Nakon toga opet sjajan period igre vojvodine u kome je Marinković postigao dva eseja u 63. i 70. minutu, od čega je i jedan sam transformisao dok je drugi transformisao Milićević za prednost ekipe Vojvodina/Petrovgrad od 72-5. I na samom kraju esej za ekipu Vojvodina/Petrovgrad postigao je Janićijević u 73.minutu, koji je ujedno i konačan rezultat utakmice 77-5.

Pre utakmice je posećeno Lukino grobno mesto gde su došle njegova porodica i predstavnici oba kluba kao i ragbi saveza Srbije.

Nakon odigranog meča, ekipe su se preselile u lokal “Orkus” na Štrandu, gde je posle prigodnog govora počela dodela nagrada i pehara uz pivo i pasulj.

Nadamo se da će se sledeće godine više ekipa odazvati na poziv za memorijal i da ćemo i sledeće godine mi kao klub slaviti osvajanje pehara.

Zahvaljujemo se svima koji su prisustvovali i učestvovali!